Słów kilka o OCM

Witajcie :)

Zostałam poproszona o napisanie na ten temat w kilku prostych słowach. Sama zaczynałam OCM w wakacje, gdy wpadłam na to by wykorzystać oliwkę Bambino do zmywania makijażu.

OCM to skrót od Oil Cleansing Methode. Polega na tym, że zamiast wody i mydła, żelu czy innych środków do mycia, używa się olejków. Świetnie zbierają tłuszcz, nie wpływają na pH skóry i doskonale ją nawilżają.

Podstawą OCM jest używanie olejku rycynowego, który ma wiele właściwości odżywczych i nawilżających. Uwielbiam szczególnie jego działanie na rzęsach i brwiach :)

Podstawą mieszanki jest olejek rycynowy. Zasada jest prosta – im tłustsza skóra, tym więcej olejku dodajemy do mieszanki. Nie można używać samego olejku rycynowego, bo jest zbyt ciężki dla skóry. Aczkolwiek niektóre nie używają go wcale. Ja też z początku nie używałam, ale spróbowałam i się bez niego nie ruszam. :)

Do olejku rycynowego możesz dodać różnorakich olejków oraz maceraty.

Nakładam olejek na twarz, nie oczyszczaną, a nastepnie masuję, także okolice oczu. następnie nakładam ściereczkę(bawełniana, z mikrofibry lub specjalna muślinowa)  i ścieram nadmiar olejku. Mam wrażliwą skórę, więc do zmycia olejku używam delikatnego mydła (a najczęściej szarego).

Skóra jest nawilżona, mniej niespodzianek się pojawia, gdybym używała tego częściej, to pewnie odstawiłabym krem. :P

Przeciwwskazaniem są cera naczyniowa (ale nie zawsze – przecież można nie stosować dużo olejku rycynowego) oraz ropny trądzik. – dlatego mam przerwę w OCM. I tu pytanie – polecacie coś na wypryski (i te płytkie i podskórne)? Naczytałam się sporo o Effaclar duo, ale nie jestem przekonana…

Dajcie znać, czy używacie/ macie zamiar używac tej metody :)

KanaKorikO

6 Komentarze

  1. Ja dziś pierwszy raz użyłam Effaclar duo -jedyne co mogę powiedzieć to ,że mnie nie uczulił,ale na efekty trzeba będzie pewnie poczekać. Ja polecam na trądzik peeling kawitacyjny.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.