Essence Stay Natural korektor – recenzja

Witajcie :)

Ostatnio dużo recenzji się u mnie pojawia, ale to z tego względu, że chcę podzielić się moimi odczuciami odnośnie kosmetyków, których używam i które lubię, bądź też nie znoszę i chcę się z Wami o tym podzielić.

Dzisiaj chcę coś napisać o korektorze z Essence, którego używam bardzo długi czas. Kończę już trzecie jego opakowanie.

essence korektor

Jest to korektor w płynie, aplikuje się go, wykręcając go. Produkt pojawia się na syntetycznym pędzelku. Używam odcienia 03, lecz wcześniej miałam kolor 01, ze względu na wręcz białą skórę.

Ze względu na ten sposób wydobywania produktu, nie jestem do końca zadowolona z korektora. Jest to po prostu kropla, którą trzeba szybko rozprowadzić. Szybko zasycha na skórze.

Jeśli chodzi o krycie, jest średnie. Używam go głównie na okolice oczu, a że często mam sińce pod oczami, to potrzebuję mocnego krycia. Niestety, tutaj się nie sprawdza. Kiedy jestem wypoczęta, w zupełności mi wystarcza.

Trwałość też nie jest dla mnie zadowalająca. Wcześniej utrzymywał się od rana do wieczora, a nawet nocy (w zależności od długości zajęć). Teraz ściera się szybko z oczu, razem z plamami tuszu. Prawdopodobnie będzie dobry dla suchej skóry, bo na mojej tłustej już taki nie jest.

I ostatnia rzecz – kolor. Między odcieniami, których używałam, nie widzę różnicy. Oba odcienie są jasne, trójka właściwie niczym się nie różni od jedynki. Zadziwiło mnie to, bo podkłady są zazwyczaj bardzo ciemne. Pierwsza myśl, jaka mi przyszła do głowy, to dziewczyny nadużywające solarium – jasne obwódki wokół oczu i ciemna buzia. Okropność.

Podsumowując, kiedyś sprawdzał się idealnie, teraz czegoś mi w nim brakuje. Na pewno skończę go, nie cierpię marnowania kosmetyków (no, poza Get Big Lashes, który wylądował w koszu, jak kupiłam nowy tusz), ale czas poszukać czegoś nowego. Może Bell? Czytałam o nim opinię TU.

A jaki korektor jest Waszym ulubionym?

Pozdrawiam :)

KanaKorikO

4 Komentarze

    • Nie, ale też miałam zamiar go kupić :) Tyle tych korektorów jest, że ja już sama nie wiem, który lepszy :P

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.